Friday, May 08, 2009

Ankara´lılar Mondiali Antirazzisti’de. Ya biz ?

Sene 1998, Italiya. Bologna bölgesinde “2. Mondiali antirazzisti” düzenliyor. Türkiyemspor taraftarları “Red Zombies” mahalle takım birlikte katılyor. Red Zombies/Türkiyemspor Fan Club isimli takım çok büyük bir başarı yakalamadı, ama Mondiali antirazzisti zaten skorlardan daha önemli seyler var. Birlik ve beraberlik. Hemen hemen bütün dünyadan gelen futbol sevenler birlikte oynuyoruz, party yapyoruz ve ırkcılığa karşi sesi yükseliyoruz.

Maalesef 1998 dan beri Türkiyemspor tarafından bir daha bir katılım olamadı. ( Ama Red Zomies´ler hala ordalar. Burdan Selam olsun !) Bundan dolayı bu senenin Mondiale antirazzisti ilk defa Türkiye´den gelen bir takım katalıcağını duyduktan sonra, açikcası çok heycanlandık. Galiba bu sene yine gidemiceğiz, ama eğer Adana Demirspor´un Ankara tayfası 2010´da yeni giderse, belki bizde tekrar bir takım kurarak, orda bir Derby-havası yaşatabiliriz.

Ankara Tayfasi´na tebrik ederiz ve sizin için Mondiali antirazzisti 2009 eğlence dolu olsun dileriz.

Linkler:

Adana Demirspor Ankara taraftar grubu

Red Zombies

mondiali antirazzisti

1 comment:

vertumnus said...

Merhaba Mavi-Beyaz,

Adana Demirspor Ankara Tayfası'ndan Vertumnus nickiyle yazan Onur ben. Çok teşekkürler bu güzel yazınız için. Gelebilecek olursanız mutlaka iletişim halinde olalım. Bize, demirgibiyiz@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Sevgiler,selamlar

Total Pageviews