biz kimiz?


Türkiyemspor Dayanışma ve Kalkınma Derneği (Freunde von Türkiyemspor Berlin e.V.) 2002 senesinde Türkiyemspor Kulübünde çesitli görevlerde yer alan insanlar tarafından kuruldu.
Derneğin amacıysa Türkiyemspor´a sportif, sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda destek olmak, proje üretmek ve bununla birlikte Spor kulübünü hem medyaya hem de topluma daha iyi tanıtmak ve Türkiyemspor sevgisini canlı tutmaktadır. Türkiyemspor çok tanınan bir Spor külübüdür ve hem futbol alanın da hem de toplumsal alanda büyük bir önem taşımaktadır. Hedefimiz Avrupanın göçmenleri tarafından kurulmuş olan kulübü mahalemizde, semtimizde, Almanya´da ve Türkiye´de; siyasette, medya da, Kültür alanında ve sosyal alanda topluma sunmak ve sürdürebilirliği olan ağlar kurmak.
Kuruluşundan beri Dayanışma ve Kalkınma Derneği çeşitli aktiviteler gercekleştirdi. Bu aktiviteler göçmenlerin toplumsal ayrışma sorunlarından ve diğer azınlıklarınla olan problemlerinden beslenmektedir. Değerlerimiz kültürler arası ve dinler arası diyalog her türlü eşitlik anlayışını savunan bir yaşam tarzıdır.
Bizimle birlikte hareket edenleri ve etmek isteyenleri davet ediyoruz.

Sportif amacımız
- Mahaledeki gençlere spor imkanı yaratmak
- Antrenman yerleri ayarlamak
- Bayanlar ve kızların futbol sevgisini desteklemek
- Emekliler için sağlıklı spor imkanları yaratmak
- Ulusalarası değişim

Sosyal amacımız
- Kültürlerarası ve dinlerarası diyaloğu gerçekleştiren projeler yaratmak ve uygulamak
- Farklı etnik kökenlerden gelen ailelere sosyal pedegojik destek vererek eşitliği yaratmak
- Ailelere hukuki danışmanlık
- Almanya ve Türkiyem arası değişim projeleri ve önyargıları yıkan projeler yaratmak, desteklemek ve gerçekleştirmek

FREUNDE VON TÜRKİYEMSPOR BERLIN e.V. (TÜRKİYEMSPOR DAYANIŞMA VE KALKINMA DERNEĞİ) “KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEK” STATÜSÜNDEDİR.


Total Pageviews