Tuesday, November 17, 2009

TV´de bugün: Futbolun Asi Çocukları Pusula'da

Mithat Bereket ve Pusula ekibi, bu hafta İtalya 1. Ligi Seri A’da yer alan ve futbolun bir endüstri haline gelmesine karşı çıkan Livorno futbol takımını ekrana getiriyor.

Milyon dolarların konuşulduğu futbol dünyasında futbolun endüstrileşmesine karşı çıkan ve tribünlerden de bu mesajı veren Livorno kentinin futbol takımı ve taraftarları ilginç röportajlarla ekrana yansıyor.

İtalya 1. Ligi’nde Milan, İnter ve Juventus gibi futbolun devleriyle mücadele etmeye çalışan Livorno’nun futbol felsefesi ve tarihi, kentin siyasi duruşuyla birlikte inceleniyor.

Diğer takımlar milyonlarca dolar teklif ederken “Futbolun Asi Çocukları” olarak nitelenen Livorno’nun futbolcuları yüzbin dolarlara takımlarında kalıyorlar. Dünyada ve Türkiye’de fanatikleri olan Livorno, geçtiğimiz Eylül ayında Adana Demirspor ile bir dostluk maçı için ülkemize gelmişti. Takımın Türkiye’deki taraftarları www.forzalivorno.org adresli internet sitesinde buluşuyor.

Mithat Bereket, ve Pusula bu kez yine farklı bir konuyu yine film tadında ekrana getiriyor. Pusula, 19 Kasım Perşembe akşamı 00:00’da TRT 1’de

TRT 1´nin Livestream burda : http://www.wherever.tv/tv-channels/TRT-1.jsf

Total Pageviews