Friday, November 27, 2009

Türkiyemspor empfängt den VfL Wolfsburg


Am 16. Spieltag der Regionalliga Nord kommt der VfL Wolfsburg als Gast in den Berliner Jahnsport-Park zum Punktspiel gegen Türkiyemspor. Erstmals trifft Türkiyemspor in einem Pflichtspiel auf einen amtierenden Deutschen Meister, auch wenn die Wolfsburger nur mit dem zweiten Team nach berlin kommen, so ist trotzdem für feinen Fußball garantiert. Die Wolfsburger stehen auf Platz zwei und Türkiyemspor auf dem siebten Platz, im guten Mittelfeld.

Nach drei Spielen ohne Sieg will der VfL Wolfsburg II in der Fußball-Regionalliga wieder an seine Erfolgsserie zu Saisonbeginn anknüpfen.
"Wir haben noch vier Spiele bis zur Winterpause. Davon wollen wir mindestens drei gewinnen. Das ist die Vorgabe", sagte Trainer Lorenz-Günter Köstner gegenüber der Presse.

In den letzten 3 Spielen konnte nur ein Tor erzielt werden, deshalb wurde im Vorfeld zum Spiel gegen Türkiyemspor besonders die Offensiv-Fähigkeit des Teams trainiert. Mit Philipp Kreuels und Sebastian Polter fehlen jedoch weiterhin zwei Spieler, die die Offensive bereichern könnten.

Türkiyemspor vs. VfL Wolfsburg II
28.11.09 14 Uhr
Jahnsport- Park Berlin

3 comments:

Anonymous said...

Sizede bekliyoruz.

Futbolun sadece bir oyun olmadığı günümüzde, tribünlerde renklerin kardeşliğini ve egemen erkek diline karşı başka bir dilin de var olabilmesi için emek üreten ForzaLivorno forum sitesi, 05 Aralık 2009 günü İstanbul Makine Mühendisleri odasında panel düzenleyecek. Panelin ana konusu Başka Bir Futbol Kültürü Mümkün mü?
ForzaLivorno.org 3. senesinde endüstriyel spora karşı bilinç oluşturma kaygısıyla birçok etkinlik düzenledi. Spor müsabakaları, paneller, piknikler, dergi çıkarma ve bunun gibi birçok etkinlik düzenleyerek endüstriyel spora karşı bir bilinç oluşturma kaygısı taşıdı. Bu yüzden bu yöndeki tartışmaların başlatıcısı ve takipçisi olmaya çalıştı.
İtalya’nın liman kenti Livorno’nun takımı olan A.S. Livorno, sahip olduğu taraftar kitlesi ve endüstriyel futbol karşıtı duruşu bu projeye ilham kaynağı olmuştur. Kişisel çabalar sonucu kurulan “forum sitesi” aracılığıyla bir araya gelen bizler, zamanla sanal ortam birlikteliğini tribünlere ve sporun var olduğu tüm yaşam alanlarına taşıma hedefinde oldu. Ve geçen sürede bunu mütevazi adımlarda olsa başardı.
ForzaLivorno “taraftarizm” ile “taraftarlık” arasındaki ayrımı önemsedi. Takımları putlaştıran zihniyeti kırmaya çalıştı. Taraftarlığı “zevk” için para ödeyen bir tür müşterilik olarak tanımlamadı. Taraftarı, bir takımı takım yapan ve bunu karşılıksızlık ilkesine göre, gönüllülük temelinde yapan olmazsa olmaz öge olarak gördü, takımın bir takımın varoluş sebebi olduğunu gösterdi.
Özellikle futbol denen spor çeşidini beğenen, seven ve oynayan kişiler olarak futbolun, kolektif, beraberlik ve birlikte hareket etme bilincini aşılayan ve insanların bedensel ve zihinsel gelişimini sağlayan bir araç olarak gördü. Kapitalist sistem her şeyi metalaştırdığı gibi, futbolu da metalaştırmakta ve onu insan üzerinden kar etmek için kullandığını deşifre etti. Ve buna devam ediyor.
5 Aralık 2009 Cumartesi 14:00’da şovenizmden ve sömürüden, kısacası bunun kaynağı serbest piyasa ekonomisinden arındırılmış bir futbol kültürünün münkün olup olmadığını masaya yatıracaklar.
Futbola ''soldan'' bakanları da bu panele davet ediyorlar.

Panele katılacak yazarlar:
Bawer Çakır (bianet.org sitesi yazarı)
Emine Özcan (bianet.org sitesi yazarı)
Kıvanç Koçak (Radikal Gazetesi Yazarı)
Bağış Erten (Radikal Gazetesi Yazarı)
Ahmet Tulgar (Birgün Gazetesi Yazarı)
Melih Şabanoğlu (Spor Araştırmacısı, Spor Yazarı)

Anonymous said...

Gibts vom spiel gegen Wolfsburg einen Liveticker?

mavi-bezay Türkiyemspor Berlin said...

Liveticker gibt es, guck mal nach oben.

Total Pageviews