Sunday, September 23, 2007

Türkiyemspor Yesilyurt‘u rahat geçti

--Almayanın Başkente Türk derbisi –-Almanya‘nın Kuzey-Doğu futbol liginde 6. maçta Türkler tarafindan kurulan 2 takım karşı karşıya geldi. İki başkentli ekipler ilk yarıda çok etkili bir futbol sergilediler. 39. dakikada Türkiyemsporun bu sezon Yesilyurt’tan trasferi olan Fatih Yigitusagi ile 1:0 öne geçti. İlk yarı skoru bu gol ile belli oldu 1:0.
Almanyanin en köklü Türk takimi, Türkiyemspor ikinci yarı hiç affetmedi. Sayisiz gol şansı yakaladi ve bunları yeni transfer Fatih gole çevirdi. 48. Dakikada Ve 62. dakikada atılan gollerle Türkiyemspor 3:0 öne geçti. Böylece Fatih bu maçta hattrick yaptı.Maçın kapanış golünü tecrübeli forvet Kwasie Boachie yaptı ve dakika 72 de skor 4:0 oldu.

Bu galibiyetle beraber Türkiyemspor altinçı maçın ardından 10 puana sahip ve ligdeki sıralamada da 6 sırada yer alıyor. Yeşilyurt‘un ise durumu bir hayli zor: 4 puan ile 16 takımdan oluşan Amatör ligde 13. sırada yer alıyor. Fatih Yigitusagi bugünkü üç golle ligin en çok gol atanları arasında 9 gol ile birinci sırada yer aliyor.

Fikret Ceylan (Türkiyemsporun Manager): ‘Türkiyem bugün son haftaların en yüksek perfomsını tekrar ortaya koydu. Şampiyonluk yarışından kopmadik ve kopmayacağız.Türkiyem ligin sonuna kadar bu mücadeleye devam edecek‘‘.

Türkiyemspor, Yeşilyurt'u 4-0 yendi
ha-ber.com - 24 Eylül 2007, Pazartesi
Türkiyem schlägt Yeşilyurt deutlich

-- Yeşilyurts Ex-Stürmer nahm maß –-


Es sind immer noch besondere Partien zwischen Türkiyemspor und Yesilyurt, auch wenn sie heute nicht mehr wie nach dem Aufstieg Yesilyurts vor fünf Jahren über tausend Zuschauer anziehen. Es geht um so etwas wie um die Vorherrschaft im Migrantenfußball in der Bundesrepublik.
In der ersten Hälfte hielten die Gäste aus dem Wedding noch kämpferisch dagegen und konnten durch robuste Abwehrleistungen überzeugen. Ein über das andere mal konnten Türkiyems flinke Stürmer nicht den Abschluß finden, entweder war ein Bein im Weg, der Torwart oder das Holz. Ausgerechnet Fatih Yigitusagi, dem kurz vor Saisonbeginn von Yesilyurt zu Türkiyem gewechselten Stürmer, blieb es dann in der 39. Minute vorbehalten das 1:0 für die Kreuzberger Hausherren zu erzielen.

Auch in der zweiten Halbzeit, in der Yesilyurt kaum noch etwas entgegen zu setzen hatte, bewies sich Fatih Yigitusagi als Stürmer mit Tordrang. Mit seinen Toren in der 48. Und 62. erschoß er Yesilyurt fast im Alleingang. Kwasie Boachie war es in der 72. vorbehalten den Endstand zu erzielen. Und erneut hätte sich der Gegner über ein höheres Ergebniss nicht beschweren können, den trotz des hohen Ergebnisses blieben viele Torchancen ungenutzt.

Türkiyems Startelf:
Marc Stillemunkes, Murat Doymus, Ilter Senkaya, Leon Balugen, Maurice Jacobsen, Henning Lichte ,Erol Arslan ,Hakan Cankaya, Kadir Yilamz,Kwasie Boachie, Fatih Yigitusagi

Total Pageviews