Monday, October 01, 2007

Türkiyemspor Berlin´in tırmanışı sürüyor

--Deplasmandan üç puanla döndü –-
Türkiyemspor Berlin son haftalarda sergilediği başarılı futboluna bir yenisini daha ekledi. Güclü Greifswalder SV deplasman macı binin üzerinde ateşli doğu alman seyırcı önünde oynandı iki takım´da çok klas ve disiplinli bir maç izlettirdi. Doğu alman ekibi Türkiyemsporun oyun anlayışı karşısında zorlandı ve ılk devre 0:0 beraber kalarak bitti. Ikinci devre Türkiyemspor Berlin taktikleri ve oyunu ile rakibinden üstün olduğunu ispatladı. 83. dakika´da Fatih Yigitusagi´nin klas golüyle 1:0 öne gecen Turkiyemspor Berlin, son dakikalara kadar rakibine bu skoru bozma şansı vermedi.

Bu deplasman galibiyeti ile Türkiyemspor Berlin, daha önce ücüncü sırada bulunan Greifswalder SV nin yerini aldı. Türkiyemspor şu an 13 puanla ve 12:6 golle yedinci haftadan sonra Kuzey-Dogu Oberliganin ücüncüsü, artık Türkiyemspor´un önünde sadece birinci liglerin ikinci takımları olan Hertha BSC ve Hansa Rostock yer alıyorlar.

Oberliga´dan sezon sonunda birinci, ikinci ve ücüncü Regionaliga cıkma hakkı kazanıcaklar, bu tırmanış ile Türkiyemspor bu sezonda ilk defa ücüncü sırada yer alırken, bir üst lige cıkmaya hazır.

Türkiyemspor başkanı Celal Bingöl:” Ilk defa bu sezon, sezon sonunda olmak isediğimiz yere oturduk. Almanya´da futbol tarihi´ni yeniden yazmaya hazırız, ve hep beraber gerekli olan cabayı göstereceğiz.” dedi.Auswärtssieg in Greifswald
-- Türkiyem klettert auf Aufstiegsplatz --


Am letzten Tag im September ging es in den hohen Norden zu einem der Aufstiegsaspiranten, dem Aufsteiger Greifswalder SV.
In einem von taktischen Varianten geprägten Spiel zweier gleichwertiger Teams, konnte Türkiyemspor durch einen Treffer in der 83. Min von Fatih mit 1:0 als Sieger vom Platz gehen. Fatih nutzte eine Unstimmigkeit in der Abwehr der Gastgeber und ließ es sich nehmen seinen 10 Saisontreffer durch das Tunneln des Torwarts zu erzielen.

Türkiyem Trainer Thomas Herbst zeigte sich zufrieden über die Leistung seiner Elf und betonte das Türkiyemspor nicht unverdient hier gewonnen hätte. Greifswalds Trainer lobte die spielerisch starke Mannschaft von Türkiyemspor.

Türkiyemspor steht nun mehr erstmals in dieser Saison auf einem der erstrebten Aufstiegsplätze.


Greifswalder SV 04: Marcel Rüh - Patrick Jahn, Alexander Glandt, Olaf Prieske, Steffen Seering – Daniel Köhn, Stefan Schwandt (27` Torsten Lemke ), Thomas Möller, Roman Kasch (74` Claas Weinmar) – Lars Kampf (85` Mike Gerth) , Ronny Krüger

Türkiyemspor: Marc Stillenmunkes - Maurice Jacobsen, Leon Balogun, Murat Doymuş, Henning Lichte, Stephen Kwazie Boachie (90` Ahmet Öztürk), Erol Arslan (73` Erkut Ergiligür), Ilter Şenkaya, Kadır Yılmaz - Hakan Cankaya (ab 87` Samet Yacici), Fatih Yigitusagi

Total Pageviews