Wednesday, April 11, 2018

İyi bir hafta sonu değil

Hafta sonu Türkiyemspor’un ilk erkek takımı 2018 senesinin ilk yenilgiyi tattı. Aynı saate Türkiyemspor’un kadın takımı da kendi sahasında yeniliğe uğradı.

Türkiyemspor’un üç hafta aradan sonra nasıl çıkacağı merak konusu olduğunu yazdık. Takımın böyle uzun bir moladan sonra son haftaların 5 maçdan 5 galibiyet olan momentumunu sürdürebilmesi çok zor olduğunu kaydettik. Yine de, Türkiyemspor Pazar günü maça iyi başladı ve 1-0 öne geçti. Ama küme düşme savaşı içinde olan Lichtenrader BC sadece 6 dakika sonra geri geldi ve durumu 1-1 yaptı. Hatta ilk yarı bitirmeden evvel maç skoru 1-2 yaptı.Oyunun ikinci yarısında misafir takımı 1-3’e kadar yükseldi. Türkiyem için oyun daha da zorlaştı. Her ne kadar Türkiyemspor, Bekai Jagne'nin son düdüğünden hemen önce ikinci golü atsa da, daha fazlası için yeterli olamadı. Bununla birlikte üst üste 5 maç kazanan oyunun galibiyet serisini kırdı. En yakın takipçinin bile yenilgiye uğratılmasından dolayı Türkiyemspor ikinci sıradaki yeri kurudu. 

Pazar günü, 15 Nisan lig Türkiyem için devam ediyor. Türkiyemspor saat 12:00'de Berliner SC'de konuk oluyor. Dikkat! Çünkü ev sahibi ligde düşme savaşında içinde aynen geçen hafta sonu rakiplerimiz gibiydi.

Kadınlar bile kayıp


Berlinliginde mücadele eden Türkiyemspor kadın takımı hafta sonu kendi sahasında güçlü Borussia Pankow takıma karşı 0-2 kaybetti. Maçın uzun süredir üstünde oyun sergileyen Türkiyemspor, gol şansları yakalamaktan zorlandı. Misafir takımı kendi gol şansları iyi değerlendirerek maçın gülen tarafı oldu. Türkiyemspor, 34 puanla beşinci sırada yer almaya devam ediyor. Fikstüre göre pazar günü Türkiyemspor Hertha 03’te oynayacak. (Pazar 12:15)

Cihan Mutlu'dan 4 gol


Türkiyemspor’un ikinci erkek takımı hafta sonu farklı bir galibiyet aldı. Kreisligi A’da mücadele eden mavi beyaz ekibi Berliner SC takımı 6-1 fark ile yendi. Günün oyuncusu Cihan Mutlu oldu, dört gol attı. Türkiyemspor 35 puanla 6. sırada yer alıyor, bir üst ligi çıkma garanti eden sıradan 5 puan uzaklıkta. Türkiyemspor 15 Nisan’da deplasmanda SF Charlottenburg’a karşı karşıya gelecek.

Total Pageviews