Friday, April 06, 2018

Landeslig Berlin devam ediyor

Pazar günü, üç haftalık aradan sonra sonunda Landeslig Berlin devam edecek. 21inci karşılaşmada mavi-beyazlar, Katzbachstadion’da saat 14’te tablo onüçüncüsü Lichtenrader B.C. ağırlayacak.

Bu yıl Türkiyemspor 40. yıl dönümünü kutluyor ve tam zamanında Türkiyemspor takımı sahalarda parlamaya başlıyor. Türkiyemspor 2018 senesinde bütün lig maçları kazanabildi. Bu şekilde sezonun ikinci yarısında en iyi takım Türkiyemspor oldu. 17 ile 2 gol ve 15 puan ile ilk beş maçı tamamladı. Bu ayrıca tabloda sergilenilmiştir. Sezonun ikinci yarı daha başlamadan 4. sırada otururken Kreuzbergliler 2. sıraya kadar yükseldiler. İkinci sıra ise, bir üst lige çıkmaya garanti eden sırasıdır. Ama hiç kimse bunun hakkında konuşmak istemiyor Türkiyemspor’da. Kulübün yıllın en önemli konu ise ikinci lig temsilcisi FC Union Berlin'e karşı 20 Mayıs tarihinde 40 yıllık kutlamaları kapsamında planlayan dostluk maçıdır.Üstünde sezon daha uzun. 10 maç daha Türkiyemspor’u bekliyor. Bundan iki tane de ligin en güçlü ekiplerine karşı. Ilki 22 Nisan Katzbachstadyum’da yer alacak. O gün Türkiyemspor lig lideri Berolina Stralau’yla karşı karşıya gelecek. Ligin son günlerinde de Türkiyemspor yine Katzbachstadyum’da başka iddialı bir Kreuzberg takımı konuk edecek. Hilalspor şuan üçüncü sırada yer alıyor ve Türkiyemspor’un en yakın takipçisidir.


Fakat daha önce Türkiyemspor, Pazar günü uzun molayı nasıl kullandığını göstermek zorunda. Lichtenrader BC’nin için çok önemli bir maçdır. 21 puanla düşme bölgesinden sadece gol averajla bir basamak üstünde olan kulüp, ligde kalma mücadelesini veriyor. Lichtenrade ile ilk maç üç aydan biraz önce oynandı. Türkiyem maçı uzun dakikalar 1-0 önü getirilirken, son dakikada gol yedi ve maç 1-1 bitti.

Total Pageviews