Sunday, February 25, 2018

Türkiyem´in rakibi 45. dakikada havlu attı

Landeslig´in 17. haftasında Türkiyemspor 40 yıllık kulüp tarihinde bir ilk yaşadı. Rakibi Hürtürkel ilk yarıda 8:0 yenik duruma düşünce demoralize bir şekilde ikinci yarıya çıkmamaya karar verdi. Maçın sonucu spor mahkemesi karar verecek.

Bu maç çabuk unutulmayacak.  Türkiyemspor lig sonucu Hürtürkel´e karşı full dikkatini vererek sahaya girdi. Maçın başlaması için mavi beyaz ekibi beklemek zorunda kaldı ama, çünkü konuk takımın yeteri futbolcularına sahip olup olmayacağı belli değildi.

Maç başlar başlamaz gol yağmuru Türkiyemspor´un yıldız golcüsü Bekai Jagne 16. dakikada başlattı. Hem bu sezonda kendisinin 14. golünü kaydetti, hem de Türkiyemspor´u 1:0 öne getirdi. Maçın ilerleyen dakikalarında da Jagne´nin 15. ve 16. golleri de oldu. Maçın 2. ve 3. gollerini atan futbolcunun ismi Beyazıt Taflan. Türkiyemspor´u 23. ve 25. dakikalarda 3:0 öne getirdi. Türkiyemspor´un öteki golleri Khaled Srese (36´), Oumar Sangare (42´) ve Ammar Al Abdah (45)´ tarafından kaydedildi. Bu şekilde ilk yâri 8:0 bitti.
Hürtürkel bu büyük farklı skordan sonra tekrar sahaya çıkmak istemedi ve hakem maçı iptal etti. Dolayısıyla Berlin spor mahkemesi skoru karar verecek ve büyük bir ihtimalde maçı 6:0 Türkiyemspor lehine karar olacak. Demek ki gol averajlarda Türkiyemspor´un dezavantajı olacak ve bu ligin sonucunu kötü etkileyebilir.

Total Pageviews