Friday, August 12, 2011

Sonunda Galibiyet…


Türkiyemspor 441 günden sonra Jahnsportpark stadyumunda Oberlig´in 2. haftasında FC Anker Wismar´a karşı aldığı 2:1´lik galibiyetle mutluluğa merhaba dedi.

Oberligada 2. haftada Türkiyemspor FC Anker Wismar ile Jahnsportpark stadyumunda oynadığı maça 30 dakika geç başladı. Bunun nedeni rakip takımın trafik sıkışıklığı yüzünden stada geç gelmesi oldu. Maç yağmurlu bir havada ve gök gürültüsü altında başladı.
Maçın başlama vuruşundan itibaren FC Anker Wismar Türkiyemspor´un kalesinde etkili olmaya başladı ve ilk golü 3. dakikada Fabian Bröcker´nin ayağından kazandı.
Bu golden sonra Türkiyem toparlandı ve sürekli ataklarla rakip takımın sahasında gol arayışlarına devam etti. FC Anker Wismar ise kontra ataklarla Türkiyemspor´un yarı sahamsına gelmeye çalıştı. Bu şartlar altında ilk yarı FC Anker´nin 1-0 ‘lık üstünlüğü ile kapandı.
İkinci yarıda Türkiyemspor sahada ki etkili oyununu 70. dakikada Koray Yesilli´nin golle süsledi ve taraftarlarını sevinçle buluşturdu.
Bu golden sonra rakip sahada etkili olan Türkiyemspor oyuncuları gol arayışına devam ettiler ve bundan vazgeçmediler.
Son ana kadar gol arayışına devam eden Türkiyemspor ileri uç oyuncuları buna son dakikada gelen penaltı ile başardılar. 90. dakikada kazanılan penaltıyı Patryk Podrygala gole çevirdi ve golden sonra maç bu skorla sona erdi 2-1. Türkiyemspor resmi lig maçlarında 441 gün sonra galibiyetle buluştu. Mavi beyazlı ekip son galibiyetini 29 Mayıs 2010´da FC Oberneuland´a karşı 5:0 aldı.

Türkiyemspor Berlin: Christopher Gäng - Cihan Yılmaz, Shota Tadokoro (46. Koray Yeşilli), Ercan Doğan, Tarkan Korkmazyürek - Oğuzhan Bıyık, Cağlar Halıcı - Marco Di Biccari (58. Erhan Yildiz), Onay Tokgöz, Süleyman Kapan - Emre Demir (65. Patryk Podrygala)
Teknik Direktör: Marco Gebhardt


Goller: 0:1 Fabian Bröcker (3.); 1:1 Koray Yeşilli (70.); 2:1 Patryk Podrygala (Penaltı - 90.)

Total Pageviews