Wednesday, November 30, 2005

Herkese spordan fazlası ...

Bizim kulübümüzün sosyal angajmanının sembolü olan kız ve bayan sporcularımızın gelişmesi sadece bir spor faaliyeti değil, aynı anda bir sosyal faaliyetir. Gençlerimiz, kulüpte calışanlar tarafından gösterilen ilgiden ve oluşturulan imkanlardan bu angajman nedeniyle faydalanabilirler. Ayrıca, spor imkanlarının yanında, gençlere pedagojik destek verilir, okul ödevlerine yardım edilir ve sosyal aktiviteler düzenlenir.

Türkiyemspor, kulüp yapısının dışında da sorumlu bir davranış gösteriyor; mahellerin, semtlerin ve illerin problemleri ve sorunları bizi ilgilendiriyor.Politikacılarla, pedagoglarla, memurlarla ve mahalle sakinleriyle çözüm arayış içindeyiz. Onun için Türkiyemspor her sene değişik parolalar altında yapılan futbol turnuvalarının düzenlenme işlerine katılımcı olarak iştirak etmenin yanında kendi bünyesinde de çeşitli turnuvalar düzenliyor.Bunun yanı sıra profesyonel olmayan ama pedagojik amacı olan derneklerin veya sivil kuruluşların düzenlediği turnuvalarada katılıyor ve diğer kuruluşların katılması için çaba gösteriyor.

Türkiyemspor özetle:


- "Leyla koşuyor" Kız spor festivalı
- 25 Kasım Kampanyası "Aile İçi Şiddete Hayır"
- "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Şenliklerine
- Kreuzberg ilçesi barışcıl 1. Mayıs etkinlikleri
- Katzbachstadyuma da düzenlenen "Nevruz" şenliklerinin 7 ayrı ülkenin
katılımı ile düzenlenmesi
- "Lasker" spor alanında değişik kuruluşlarla beraber oluşturulan "Gençlere
spor kulüpleri dışında spor imkanlarını vermek projesi"
- "Anstoss Neukölln" isimli entegrasyon şenliği
- Enternasyonal FARE isimli kuruluş ile "yabancı futbol oynayan bayanların
durumu" panel düzeltmesine
- Genel işbirliği : Kuruluşlarla, derneklerle, okullarla vb.

Yukarıdaki liste Türkiyemspor etkinliklerinin bir kısmıdır.
Türkiyemspora üye olarak yada sponsor olunarak bu aktivitelere destek verilebilir. Bu destek Türkiyemsporun hem sporda, hem sosyal alanda yürüdüğü yolu genişletir ve daha büyük imkanlar için yolu açar.
Türkiyemsporla iletişime geçin!
Biz büyük bir hoşgörüyle yeni üye ve ortaklarımızı bekliyoruz, özellikle anlamlı kulüp parolamıza destek vermek isteyen ve bizimle kulüp parolamıza göre calışmak isteyenlere diyoruz ki:
“Karşıkarşıya değil beraberce”

Total Pageviews