Friday, August 24, 2012

Derbi: Türkiyemspor vs. BSV Hürtürkel


2012-13 sezonunda Berlin Başkentligi’nde sadece eski Bundesliga takımları yer almıyorlar, Almanya´nın en yüksek liglerinde oynayan Türkiyeli göçmenlerden kurulmuş olan takımlarda var. 26 Ağustos pazar günü iki Türk takımı ligin 5. Haftasında karşı karşıya gelecekler. Maç Katzbachstadında saat 14´de başlayacak.
Türkiyemspor ligde beklediğinden daha iyi bir lig başlangıç sergiledi. Dört maçta sekiz puan toplayarak Türkiyemspor ligde şu an beşinci sırada yer alıyor. Gönüllü futbolculardan oluşan takım aldığı sonuçlarla ligin en çok konuşulan takımların biri oldu. Mavi Beyaz’lı takımın golcüsü Barış Demircan ilk dört maçta üç gol atıp skorer listesinde ilk sıraya yerleşti. Pazar günü Türkiyemspor Başkentligi’nde top koşturan  ve Türkler tarafından kurulan ikinci  kulübü ağırlayacak. BSV Hürtürkel hem ligin ikinci Türk takımı, hem de Türkiyemspor´un kurulduğu semt  olan Kreuzberg semtinin komşu semti olan Neukölln´de yer almakta. Pazar günü bu lig maçı bundan dolayı iki anlamda derbi demek oluyor.

Hürtürkel beş puanla onuncu sırada ve son maçı Tasmania Berlin´e karşı 4:3 kazandı ve böylece sezonun ilk galibiyetini almış oldu. Özelikle Türkiyemspor´un eski futbolcusu Safa Şentürk Hürtürkel´in  kanatlar üzerinden yaptığı hücümlarda etkili bir oyuncu. Türkiyemspor´in sportif direktör bunun farkında: „ Hürtürkel teknik olarak çok iyi bir takıma sahip ve baskılı bir oyun sergiliyor. Biz ilk haftaların başarıları ile rehavete kapılmayacağız ve ligde kalmak için her maçtan puan çıkarmamız lazım.’’

Türkiyemspor BSV Hürtürkel maçı pazar günü saat 14´de Katzbachstadında (yeni ismi Willy-Kressman. Stadion). Bilet fiyatlarıysa 5 Avro, indirimli biletlerse 3 Avro.

Bütün Berlin futbol camiası bu maça davetlidir.

Türkiyemspor BSV Hürtürkel Facebook etkinlik

Türkiyemspor BSV Hürtürkel CANLI ANLATIM

Total Pageviews