Sunday, February 22, 2009

Türkiyemspor insolvent
Amsterdam (m-b) Türkiyemspor Amsterdam stellt den Spielbetrieb ein. Die Amsterdamer Namensvetter von Türkiyemspor Berlin sind der 2- erfolgreichste von Migranten gegründete und geführte Fußballklub Europas. Seit 1987 stehen die Amsterdamer “Löwen” für erfolgreichen Fußball. Die Jungs wurden mehrmals niederländischer Amateurmeister, zuletzt 2006. Türkiyemspor startete 1987 als Çaglayanspor und stieg aufgrund des guten Sponsorings innerhalb kürzester Zeit bis in die höchste Amateur-Liga auf. Der Ärger begann, als Präsident und Finanzier Nedim Imac vor zwei Jahren erschossen wurde.

Am Dienstag entscheidet das Gericht über den Insolvenzantrag, doch schon jetzt hat Türkiyemspor den Spielbetrieb eingestellt. Gestern spielte zuletzt ein Team der Jugend unter dem Namen Türkiyemspor, denn auch die 150 Jugendlichen, organisiert in den Jugendteamss des Vereins, müssen mit dem Spielbetrieb aufhören. Der Verein hofft jedoch das die Jugendteams bei einem anderen Verein weitermachen können.

Türkiyemspors Präsident, Sahin Gerdan, erklärt das keine Möglichkeit gefunden wurde, die geforderten Steuerschulden aufzubringen, so daß der Vorstand die schmerzliche Entscheidung treffen musste.

Türkiyemspor FC Amsterdam – Eine Erfolgsgeschichte ist zu Ende.


Degerli Türkiyemspor Dostlari,

Bundan önceki bildirilerimizde, Türkiyemspor’un maddi sikintilardan ötürü faaliyetlerini durdurma noktasini geldigini belirtmistik. Faaliyetlerimizi -durma noktasina gelmis olmamiza ragmen- büyük çaba ve fedakârlik göstererek bir süre daha uzattik ve bu zaman içerisinde duyarli isadamlarimiz ve Türk toplumundan gerekli maddi destegi saglamaya çalistik. Ancak maalesef -daha önceki bildirilerimizde belirttigimiz üzere- destek sözlerinin yerine getirilmemesi ve duyarsizliktan ötürü, Türkiyemspor artik faaliyetlerini durdurmak zorundadir!..

24 Subat 2009 tarihinde, Türkiyemspor’un daha önceki yillardan olan vergi sorunundan ötürü Vergi Dairesi’nin açtigi davanin durusmasi yapilacaktir. Mahkeme, muhtemelen Türkiyemspor’un iflas ettigine karar verecektir. Maddi olanaklarimizin yeterli olmamasindan dolayi kulübümüzü kapatmak zorunda kaldigimiz için son derece üzgünüz. Türkiyemspor’un kapanmasinda bizlerin de eksikleri olmustur; ancak elimizden gelen bütün maddi ve manevi imkânlari sonuna kadar kullandigimizdan kimsenin süphesi olmasin. Yetersiz kaldigimiz yerlerde, bunu Hollanda’daki gerekli tüm Türk devlet makamlari ve Türk sivil toplum kurumlariyla da (özörgütlerle) paylastik. Ihtiyacimiz olan destegi göremedigimizden ötürü, güzide kulübümüz Türkiyemspor’un kapanmamasi için gerekli çabayi göstermeyenlerin/destegi vermeyenlerin de pay sahibi ve sorumlu oldugunu belirtmek istiyoruz.


Türkiyemspor’un kurulusundan bu güne kadar gelmesinde maddi ve manevi emegi geçen herkese sonsuz tesekkür ederiz. Birçok kisinin yaptigi maddi ve manevi fedakârlikla bu günlere gelmis ve Hollanda’da elde ettigi basarilarla Türklerin gururu olmus olan güzide futbol kulübümüzün kapanmasinda -imkâni olup da esirgeyerek- payi olanlari bu duyarsizliklarindan ötürü özellikle tebrik ediyoruz!?

Sorulariniz ve daha genis bilgi için bize info@turkiyemspor.nl elektronik posta adresinden ulasabilirsiniz.

Saygilarimla,

Sahin Gerdan
TÜRKIYEMSPOR BASKANI

Total Pageviews