Monday, April 16, 2007

ha-ber.net ten haberler

Uzun yıllardır hem Hürriyet-Berlin gazetesinde gazetecilik yapan M.Sefa Doganay hem Türkiyemsporun dostu olarak tanıyanan, artık internette Berlin futbol üzerinde yaziyor. Yazılar www.ha-ber.net te bulabılırsınız.

Kaplan başkanlığı bırakacak

Berlin Oberliga temsilcimiz Türkiyemspor`un baskani Remzi Kaplan, Berlin Brandenburg Türk Alman İsverenler Birliği Yönetim kurulu Başkanlığı'na seçildiği takdirde, Türkiyemspor Yönetim Kurulu Başkanığından ayrılacağını açıkladı.Haberin devamı için buraya tıklayın.

Türkiyemspor A, şampiyonluğa koşuyor

Berlin Verbandsliga'da emin adımlarla şampiyonluğa doğru ilerleyen ev Regionalliga'ya çikmasina kesin gözüyle bakılan Türkiyemspor A gençlerinin başarısının ardında Birsen-Hasan Keskin çifti bulunuyor. Haberin devamı için buraya tıklayın.

İlkokullarda spor uyuma katkı sağlar…

Berlin Türk Alman Avrupa İlkokulunu ziyaret eden, Alman Futbol Federasyonu’nun (DFB) uyumdan sorumlu müdürü Doktor Ulf Gebken, “Almanya genelinde uyumun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için tüm okulların futbol kulüpleri ile ilişkiye geçerek ilgi duyan gençleri futbol sahalarında bir araya getirmeleri gerekli” dedi. Uyumun futbol ile daha çabuk gerçekleştiğine ve pekiştiğine dikkat çeken Dr. Ulf Gebken, bunun en güzel örneklerini Almanya`da yapılan son dünya kupasında yaşandığına işaret etti. Haberin devamı için buraya tıklayın.

Hilalspor “Gazi Cup” a büyük ilgi
Berlin Verbandsliga temsilcimiz Hilalspor'un minikler arasında düzenlediği geleneksel “Gazi Cup” turnuvasına ilgi büyüktü. Berlin Hilalspor'un ana sponsoru olan Gazi firması adına yapılan geleneksel “ Gazi Cup” turnuvasına ev sahibi Hilalspor'un yanı sıra, Türkiyemspor, Al-Dersimspor, Berliner Amateure, BSC Südring, Lieberta, Meteor 06 ve Eintracht Südring kulübünden 64 takım katıldı. Haberin devamı için buraya tıklayın.

Atatürk Kupası Burgund Birlik’in...

Türk Spor Merkezi'nin (TSM),Schöneberg'deki kapalı spor salonunda düzenlediği Atatürk Kupası Berlin elemelerinde şampiyon olan Burgund Birlik takımı, kupayı müzesine götürürken 500 Euroluk ödülün de sahibi oldu. Berlin Başkonsolosumuz Ahmet Nazif Alpman'ın takdim ettiği kupayı olan Burgund Birlik Almanya düzeyinde yapılacak olan Berlin Büyükelçilik Atatürk Kupası elemelerinde Berlin'i temsil edecek.Haberin devamı için buraya tıklayın.

Şampiyonluk yolunu yarıladılar

Berlin Verbandsliga'da haftalardır liderlik koltuğunu bırakmayan Türkiyemspor A gençleri, lig ikincisi Lichterfelde takımını 4-0 yenerek puan farkını sekize çıkarttılar. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen ve yolu yarılayan Türkiyemspor'un bu maçtaki gollerini Tolga Akman, Fatih Bıyıkoğlu, Cenk ve Sıddık attı. Haberin devamı için buraya tıklayın.Berichte des Internetportals www.ha-ber.net über Türkiyemspor. Folgen sie den links weiter oben um die unterschiedlichen Berichte mit vielen Bildern einzusehen.

Articles from internetpage "www.ha-ber.net". Follow the links abow to have a look at the full pictured articles.

Total Pageviews