Tuesday, February 09, 2010

Türkiyemspor Türkiye’ye Geldi Gitti


Avrupanın etnik kimliği en farklı kulüplerinden biri olan Türkiyemspor Şubat ayının başında Regional Ligin 2.yarısna hazırlık kampı için Türkiye ye geldi. Türkiyemspor Side de Sueno otelde çok başarılı bir hazırlık kampı geçirdi. Taşkın Aksoy yönetiminde günde 3 antrenman yapan Türkiyemspor bu arada 3 tanede hazırlık maçı yaptı. Bu hazırlık maçlarını Niğdespor, Gürcistan’dan Dinamo Tiflis Futbol Okulu ve Tekirova Belediye spor’la yaptı.
Bu hazırlık maçlarından biri olan Tekirova Belediye spor maçından sonra Tekirova Belediye spor yöneticileri ve futbolcuları Türkiyemspor için dostluk yemeği düzenledi. Bu yemekte her iki tarafın yöneticileri ve futbolcuları uzun vadede dostluğu pekiştirmek ve daha iyi projelerde buluşmak adına çeşitli konularda fikir alışverişi yaptılar.
Türkiyemspor başarılı ve yeni açılımlara gebe Türkiye kampından sonra Berlin’de zor şartlardaki hazırlık çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.
Türkiyemspor için lig Pazar günü saat 14.30’da (TSİ) güçlü 1.FC Magdeburg’la deplasmanda oynayacağı maçla başlayacak. 1.FC Magdeburg 1974 UEFA-Kupasi sahibi ve Regionallig 5. sırada buna karşılık Türkiyemspor 11. sırada.

Total Pageviews