Wednesday, October 10, 2018

Türkiyemspor Berlin Basketbol şubesi açarak sportif alanda büyümeye devam ediyor


Berlin, 05.10.2018 tarihin de Türkiyemspor 40. yıldönümünü kutlarken aynı zamanda yeniliklere ve yenilenmeye devam ediyor. Basketbol şubesi açarak kulübün büyüme eğrisini ve sportif faaliyetlerini arttırmayı hedefliyor. Basketbol şubesinde ağırlığın kadın ve kız sporculara yönelik olması planlanmaktadır. Eylül ayında başlayan sezonunda Türkiyemspor üç takım ile Berlin Basketbol federasyonuna katılacaktır.


“Bizim için önemli olan, Berlin’in Kreuzberg semtinde kızlara ve kadınlara yönelik spor imkanları sunmak, - burada büyük bir büyüme potansiyeli görüyoruz”, Lena Demke, şubenin geçici yönetimi durumu böyle ifade ediyor. “ Biz Türkiyemspor ile bir spor kulübü olarak anlaşma sağlayabildik, bu kulüp bizim değerlerimizi paylaşıyor ve futboldaki kadın ve kız departmanı ile sportif konuda yeteri kadar bilgi ve tecrübeye sahiptir.” Aynı anda yeni departman mahalleden yani Kreuzberg semtinden genç sporcuları bu yeni oluşumla bünyesine katmaya çalışacak ve gençlerde var olan dışında yeni sportif imkanlara kavuşmuş olacaklar.
Türkiyemspor için yeni bir departmanın açılması demek futbolun dışında sportif olarak yeni angajmanların sağlanması demektedir. “Türkiyemspor’un Başkanı Durmuş Ali Matur “ Biz bu sene 40.  yıldönümümüzü kutlamaktayız, bizim için Basketbol şubesi açmak büyük bir olaydır ve bu kulübümüze ve sporseverlere bir hediyedir. Bu bizim şu anki durumumuz için bir ekstradır ve Türkiyemspor’u geniş alanda faaliyet gösteren bir spor kulübüne doğru götüren adımlardan biridir. Biz yeni üyeleri ve onların bakış açısını ve bize katacaklarını sevinç içinde bekliyoruz.”

Yeni departmana destek sağlamak amacıyla crowfundig kampanyası gerçekleştirilmektedir.
Kasim da tarihinden itibaren fairplaid.org da bütün sporseverlerin ve taraftarlarımızın Türkiyemspor’a bu yeni hamlesinde destek olmalarını bekliyoruz .Antrenman saatleri:


Kızlar (11-13 yaş arası):
  • Perşembe, Saat 17:00-18:30, Hermann-Hesse-Oberschule, Böckhstraße 16, 10967 Berlin

Kadınlar:
  • Pazartesi, Saat 20-21:30, Yer:Carl-von-Ossietzky-Oberschule, Blücherstraße 46-47, 10961 Berlin
  • Perlşembe, Saat 19:30-21:30,Yer: Lemgo-Grundschule, Böckhstraße 5,  10967 Berlin
Erkekler:
  • Çarşamba, 20-21:30, Carl-von-Ossietzky-Oberschule, Blücherstraße 46-47, 10961 Berlin
  • Cuma, 20-21:30, Carl-von-Ossietzky-Oberschule, Blücherstraße 46-47, 10961 Berlin


Daha detayli bilgi:

Basın için irtibat:
Lena Demke, info@tuerkiyemspor-basketball.berlin


Total Pageviews