Friday, May 18, 2018

Türkiyemspor Berlin 1978 e.V. 40. Yıl kutlamaları ve Stadyum şenliğiyle birlikte Türkiyemspor ile Bundesligi FC Union Berlin arasındaki dostluk maçı

Bu yıl spor kulübü Türkiyemspor Berlin 1978 e.V. 40. yılını kutluyor. 40. yıldönümü kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Yıl dönümü kutlamalarının en ilgi çekici bölümü, şüphesiz Türkiyemspor Berlin ve Almanya’nın ikinci lig takımı FC Union Berlin arasında oynanacak dostluk maçı olacaktır. Maç öncesi ve sonrasında da stadyum şenliğiyle kutlamalar devam edecektir.

Türkiyemspor, ‘’Yeni Almanya kulüpleri’’ temsilcilerinden sadece birisidir. ‘’Yeni Almanya kulüpleri’’ Federal Cumhuriyet’e göçün başlamasından sonra kurulan ve aynı zamanda futbolla birlikte yeni bir yuva inşa eden spor kulüpleridir. Türkiyemspor ne bunların en eskisi ne de en üst ligde oynayan bir takımdır. Buna rağmen Türkiyemspor Berlin ismini duyurmayı hafızalarımızda yer etmeyi başarmış ve bundan dolayı gurur duymamızı sağlamış bir kulüptür.
Kulübün 80'ler, 90'lar ve 2000 yıllarındaki sportif başarıları unutulmazlar arasındadır. Ayrıca kulübü tehdit eden bir iflas süreci başarılı bir şekilde atlatılıp kulüp dimdik ayakta durmaya devam etmiştir. Türkiyemspor Berlin bugünlerde 30 farklı takımla ve 400 üzeri sporcusuyla lig mücadelesi vermeye de devam etmektedir. Bununla birlikte Türkiyemspor “Yeni Almanya kulüpler” arasında en büyüğü olan unvanı taşımaktadır. Türkiyemspor bu şekilde Almanya’nın spor tarihini yazarken,  aynı zamanda bir göçünde tarihini  yazdı.
Türkiyemspor FC Union dostluk karşılaşması ve stadyum festivali 20 Mayıs tarihinde saat 12´den itibaren Berlin Kreuzberg´deki Katzbachstadion´da gerçekleştirilecektir. Bundesligi ekibi FC Union’la yapılacak olan dostluk maçından  önce saat 13:30 da Türkiyemspor’da 80 ve 90 yıllarda forma giyen eski futbolcularımız tekrar mavi-beyaz formalarıyla sahada olacaklar.
Türkiyemspor Legend’da  Efsane takımda 80 yılların unutulmaz fulbolcuları yer alacak,  Türkiyemspor Allstars isimli takımda ise 90 senelerde Türkiyemspor için top koşturan isimler yer alacak.

Sahaya çıkacak olan ünlü futbolculardan bazıları: Norbert Henkel, Ahmet Akar, Ayhan Erusta, Bego Catic, Yücel Aydin, Thomas Herbst, Jörg  Blüthmann, Kemal Eraslan, Mehmet Öztürk, Levent Kahraman,  Sedat Kahraman,  Taskin Aksoy, Michael Fuß, Ercan Yörük, Ömür Kücükboyaci, Murat Dogan, Ergün Pinarbasi, Korkmaz Özman, Hüseyin Gül ve Kazim Binici.


20 Mayıs stadyum şenliklerinde ayrıca kulüp şemsiyesi altında sahaya çıkan takımlar kendilerini tanıtacaklar. Biletler 10 Avro ile ön satışta ve  Butterfly Sporthaus ve Türkiyemspor´un spor sahasından (Blücherstrasse 44, Berlin) temin edinilebilir. Bütün biletler bol ödüllü tombala çekilişine katılmaktadır.

Total Pageviews